Depilacja E-LIGHT (IP3L+RF)

null

W gabinetach SILKLASER oferujemy Państwu skuteczną metodę trwałego usuwania owłosienia przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń E-Light (IP3L+RF).

Nadmierne owłosienie jest dla wielu osób istotnym problemem zaburzającym codzienne funkcjonowanie. Konwencjonalne metody usuwania owłosienia (codzienne golenie maszynką, wyrywanie, kremy) są kłopotliwe, często bardzo bolesne, mogą powodować podrażnienie delikatnej skóry, a nade wszystko nietrwałe. Mechaniczne lub chemiczne usuwanie włosa daje tylko czasowy efekt kosmetyczny, szczególnie u osób z ciemnym owłosieniem.

Nowa generacja E-Light wykorzystuje do niszczenia mieszków włosowych silny impuls świetlny (IPL: 10-50J) dodatkowo wzmocniony oddziaływaniem fal radiowych (RF: 20Mhz). Połączenie tych dwóch technologii gwarantuje jeszcze większą skuteczność depilacji, minimalizując jednocześnie ryzyko zabiegu. Jest to najnowocześniejsza technologia dostępna na rynku trwałej depilacji.

Najwyższej jakości japoński element świetlny, zapewniający wysoką jakość zabiegów i ich jednorodność.

przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Silklaser to trwała depilacja

Jak to działa?

Depilacja E-LIGHT-urzadzenie

Energia przekazywana przez głowicę E-Light podczas zabiegu jest pochłaniana przez znajdujący się w mieszkach włosowych barwnik – melaninę – i przekształcona w energię cieplną. Następuje proces selektywnej termolizy – mieszek włosa zostaje trwale zniszczony. Dzięki temu, że melanina znajduje się w mieszku włosowym w znacznie większej ilości niż w obrębie komórek otaczającej skóry, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegu okoliczne tkanki absorbują jedynie niewielką dawkę energii, nie powodującą ich trwałego uszkodzenia. Zastosowanie fali radiowej dodatkowo ułatwia penetrowanie fali świetlnej przez skórę, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy.

Kiedy widać efekty?

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak wrażliwe na depilację są tylko włosy w fazie wzrostu (stanowią one do kilkunastu procent włosów w danej okolicy), stąd konieczność kilkakrotnego powtórzenia zabiegu. Ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia pełnego efektu jest różna, zależy od cech indywidualnych (większa np. u osób z nadmiernym owłosieniem związanym z zaburzeniami hormonalnymi) i zazwyczaj wynosi 4-6.

Skuteczność zabiegów zależy od wielu czynników, z których najważniejsze jest wybarwienie włosa, karnacja skóry. Najbardziej podatne na depilację są włosy ciemne.

Czas trwania samego zabiegu jest zależny od powierzchni depilowanej skóry.

Jeszcze nigdy trwała depilacja nie była tak prosta!

Bezpłatna konsultacja

Każdy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją, podczas której analizowany jest fototyp skóry, przeprowadzany wywiad przedzabiegowy oraz wykonywana jest próba w celu dobrania odpowiednich parametrów zabiegu.

Nasza konsultantka odpowie na wszystkie Państwa pytania. W szczególnych sytuacjach oferujemy konsultację z lekarzem.

Objawy niepożądane

Potencjalne objawy niepożądane po zabiegu są zazwyczaj nieznaczne i samoistnie ustępują. Przejściowo może pojawić się zaczerwienienie skóry, zapalenie mieszków włosowych, które niszczymy, rzadko przebarwienie skóry. Możliwość wystąpienia efektów ubocznych zależy od indywidualnych skłonności. Istotnym czynnikiem znacząco zwiększającym ryzyko jest ekspozycja na światło słoneczne w okresie bezpośrednio przed i po zabiegu.

Przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • przyjmowanie leków fotouczulających
  • zaburzenia krzepnięcia
  • uczulenie na światło
  • opalanie 3 tygodnie przed i po zabiegu – należy stosować filtr UV sfp 30

SILKLASER - Najnowocześniejsza generacja urządzeń E-light (IP3L+RF)

Technologia E-light (IP3L+RF) gwarantuje przenikanie impulsu świetlnego bezpośrednio do głębszych warstw tkanki skóry. Tradycyjna technologia IPL może przeniknąć maksymalnie do 2,5 mm, podczas gdy E-light (IP3L+RF) gwarantuje penetrację nawet do 4,0 mm głębokości. Energia nie jest więc pochłaniana przez barwnik lub ciemną skórę jak w przypadku IPL ale wnika głębiej dokładnie w mieszek. Zapewnia to bezpieczeństwo, większą efektywność pracy urządzenia E-light oraz zmniejszone lub brak ryzyka poparzenia. Przy zastosowaniu klasycznych urządzeń IPL tkanka skóry może pochłonąć tylko 30%-40% energii impulsu, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy w systemie E-light (IPL3+RF) zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje.

SILKLASER Trwała Depilacja - Bezpieczna i skuteczna

Zapraszamy również na zabiegi liposukcji, fotoodmładzania, zamykania naczynek, usuwania przebarwień i łagodzenia trądziku.

Depilacja E-LIGHT (IP3L+RF)