1. Na czym polega depilacja laserowa E-Light IPL + RF?

null

W gabinetach SILKLASER oferujemy Państwu skuteczną metodę trwałego usuwania owłosienia przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń E-Light (IP3L+RF). Nowa generacja E-Light wykorzystuje do niszczenia mieszków włosowych silny impuls świetlny (IPL: 10-50J) dodatkowo wzmocniony oddziaływaniem fal radiowych (RF: 20Mhz). Połączenie tych dwóch technologii gwarantuje jeszcze większą skuteczność depilacji, minimalizując jednocześnie ryzyko zabiegu. Jest to najnowocześniejsza technologia dostępna na rynku trwałej depilacji.

Długość fali emitowanego przez urządzenie światła jest tak dobrana, aby energia pochłaniana była przez znajdujące się w skórze elementy zawierające barwnik (melaninę lub hemoglobinę). Efekt jest dodatkowo wzmacniany energią fal radiowych . Przyjęta przez komórki energia powoduje ich destrukcję termiczną (rozpad pod wpływem ciepła). Dzięki temu, że melanina znajduje się w mieszku włosowym w znacznie większej ilości niż w obrębie komórek otaczającej skóry, przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegu okoliczne tkanki absorbują jedynie niewielką dawkę energii, nie powodującą ich trwałego uszkodzenia. Zastosowanie fali radiowej dodatkowo ułatwia penetrowanie fali świetlnej przez skórę, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy.

Zabieg jest najskuteczniejszy, gdy mamy do czynienia z ciemnymi włosami i jasną skórą, aczkolwiek inne fototypy skóry i kolory włosów są również podatne na działanie IPL+RF

Depilacja E-LIGHT-urzadzenie

2. Jak przygotować się do zabiegu?

null

Przed zabiegiem nie należy się opalać (co najmniej dwa tygodnie), wyrywać włosów (pęsetą, woskiem). Włoski można zgolić, ale skóra przed samym zabiegiem nie powinna być podrażniona.

3. Czy zabieg jest bezpieczny?

null

Tak, zabiegi z wykorzystaniem fal świetlnych i RF są bezpieczne i skuteczne.

Potencjalne objawy niepożądane po zabiegu są zazwyczaj nieznaczne i samoistnie ustępują.  Przejściowo może pojawić się zaczerwienienie skóry, zapalenie mieszków włosowych, które niszczymy, rzadko przebarwienie skóry (ustępujące do ok. 4 tygodni po zabiegu). Możliwość wystąpienia efektów ubocznych zależy od indywidualnych skłonności.

Poważniejsze działania niepożądane (takie jak np powstanie przebarwień) po zabiegu mogą wystąpić w szczególnych przypadkach, gdy określone choroby lub przyjmowane leki zwiększają wrażliwość skóry na zastosowaną energię (patrz: przeciwwskazania do zabiegów E-Light IPL + RF).

Istotnym czynnikiem znacząco zwiększającym ryzyko jest ekspozycja na światło słoneczne w okresie bezpośrednio przed i po zabiegu.

4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu IPL?

null

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe
  • przyjmowanie leków fotouczulających (np.Preparaty ziołowe (szczególnie zawierające dziurawiec lub nagietek, Leki zawierające hormony (w postaci doustnej lub zewnętrznie))
  • zaburzenia krzepnięcia
  • uczulenie na światło
  • opalanie 3 tygodnie przed i po zabiegu – należy stosować filtr UV sfp 30
  • padaczka

Każdy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją, podczas której analizowany jest fototyp skóry, przeprowadzany wywiad przedzabiegowy oraz wykonywana jest próba w celu dobrania odpowiednich parametrów zabiegu.

5. Czy zabieg gwarantuje trwałe usunięcie owłosienia?

null

Tak, zabieg E-Light IPL + RF trwale uszkadza brodawkę włosa znajdującego się  w fazie wzrostu (zwanej anagenem). W fazie tej znajduje się w danym momencie średnio ok. 30 % włosów na skórze.

Naświetlanie włosów znajdujących się w pozostałych fazach powoduje jedynie spalenie łodygi włosa, nie niszcząc trwale brodawki. Stąd konieczność powtórzenia zabiegu.

6. Ile zabiegów potrzebuję, aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

null

To, ile zabiegów potrzeba, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia z danej okolicy zależy od wielu czynników: aktywności hormonalnej, wieku, okolicy ciała (owłosienie w strefie bikini jest bardziej ,,oporne” na zabiegi, w okolicy pach zadowalający efekt widoczny jest już zwykle po 3 – 4 zabiegach), koloru włosa i skóry. Zazwyczaj, aby całkowicie wyeliminować owłosienie potrzeba od 6 do 8 zabiegów.